Reklama

Reklama

Strajk metra w Atenach. Sprzeciwiają się aktom wandalizmu

Ateny pozbawione będą dziś metra. Jego pracownicy ogłosili całodobowy strajk w proteście przeciwko aktom wandalizmu, do jakich doszło ostatnio w środkach transportu miejskiego.

Pracownicy oskarżają grecki rząd o politykę, która doprowadziła do tego, że zagrożone jest ich osobiste bezpieczeństwo. Porozbijane kasowniki, zdewastowane stacje- szkody szacowane są na ponad sto tysięcy euro i napiętnowani pracownicy - to bilans ostatnich czterech miesięcy w środkach komunikacji miejskiej w Atenach. 

Do aktów wandalizmu przyznała się samozwańcza grupa "Wolny transport dla wszystkich". Ponadto kilka dni temu pojawiła się w internecie lista z nazwiskami kontrolerów biletów, którzy teraz obawiają się o swoje bezpieczeństwo.  

Reklama

Związki zawodowe pracowników metra zwróciły się o interwencję w tej sprawie do greckich władz. Obwiniają też rządzącą koalicję Syriza - Niezależni Grecy o to, że ich polityka wobec sektora miejskiego transportu jest katastrofalna.

Twierdzą, że kolejne podwyżki biletów i zwolnienie z opłat za przejazdy sporej części społeczeństwa spowodowały ogromne straty finansowe.  

Strajk pracowników metra rozpoczął się o 4.30. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje