Reklama

Reklama

Stan wyjątkowy we Francji: Kontrole na granicach, zakaz zgromadzeń

Po zamachach terrorystycznych w Paryżu prezydent Francosi Hollande wprowadził w całym kraju stan wyjątkowy i zamknięcie granic. Na lotniskach, w pociągach i na przejściach granicznych przeprowadzane są szczegółowe kontrole.

Prezydent Francois Hollande formalnie wprowadził stan wyjątkowy na terenie całego kraju i na Korsyce. Według francuskiego prawa można go zarządzić w razie "bezpośredniego zagrożenia w następstwie poważnego złamania prawa albo zakłócenia porządku publicznego".

Pozwala to na wstrzymywanie ruchu osób i pojazdów w określonych przez  władze miejscach i czasie. Można również wyznaczać strefy bezpieczeństwa, w których ruch poddawany jest specjalnej kontroli. 

W tej chwili na przejściach granicznych odbywają się szczegółowe kontrole. Sprawdzany jest każdy pojazd, który chce przekroczyć granicę. Dokładne kontrole są przeprowadzane także na lotniskach.,

Obowiązuje zakaz organizowania zgromadzeń publicznych. Na ulicach porządku pilnuje policja i wojsko. Służby apelują do mieszkańców Paryża, by nie wychodzili z domów. 

Wprowadzenie stanu wyjątkowego pozwala również policji na przeprowadzanie rewizji w domach w ciągu całej doby. 

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: zamachy w Paryżu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje