Reklama

Reklama

Sprawa Skripala. Kilkaset osób narażonych na działanie trucizny?

Kolejna odsłona sprawy otrucia Siergieja Skripala i jego córki. Brytyjski rząd zaapelował do klientów pubu Mill i restauracji Zizzi w londyńskiej dzielnicy Salisbury o dokładne wyczyszczenie ubrań i przedmiotów w celu uniknięcia ewentualnego kontaktu z trującym związkiem.

Ślady trującego związku odkryto w pubie Mill i restauracji Zizzi w Salisbury. Z tego powodu osoby, które wizytowały w ostatnim czasie wspomniane lokale, powinny dokładnie wyprać ubrania w pralce.

Pozostałe przedmioty, jak telefony, torebki, zegarki i inne, powinny być dokładnie wyczyszczone mokrymi chusteczkami, które po zużyciu powinny zostać zapakowane w dwa worki foliowe i wyrzucone.

Jak szacuje serwis BBC, zalecenia mogą dotyczyć nawet pięciuset osób.

Jednocześnie zaznaczono, że ryzyko zatrucia jest "niskie" i "nie ma powodów do paniki". Jednak wiele osób "wyraziło obawy", że długotrwałe narażanie na działania nawet minimalnej dawki trującego środka może spowodować kłopoty zdrowotne.

Reklama

Przypomnijmy, że poza Siergiejem Skripalem i jego córką Julią, w szpitalu przebywa również detektyw sierżant Nick Bailey, który miał kontakt z zatrutymi. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje