Reklama

Reklama

Sprawa Meredith: Znaleziono gwałciciela

Czwarty z kolei podejrzany o zabójstwo Meredith Kercher zeznał, że dziewczyna zdołała wyszeptać inicjały mordercy, gdy wykrwawiała się w swoim pokoju - podaje "The Times". Testy DNA wskazują na inny bieg wydarzeń.

Rudy Hermann Guede, 20-latek z Wybrzeża Kości Słoniowej, został zatrzymany w Niemczech i oczekuje na ekstradycję do Włoch. Jest podejrzewany o współudział w gwałcie i brutalnym morderstwie brytyjskiej studentki, która przyjechała do Perugii w ramach stypendium Erasmusa. O zabójstwo dziewczyny jest również podejrzana jej współlokatorka, 20-letnia Amanda Knox, oraz chłopak Amandy, 23-letni Włoch - Raffaele Sollecito. Początkowo o udział w morderstwie podejrzewany był również Diya Lumumba, właściciel baru, w którym pracowała Amanda. Został jednak zwolniony z aresztu ze względu na brak dowodów - czytamy w "The Times".

Reklama

Guede zeznał, że poznał Meredith miesiąc przed jej śmiercią. Później spotkali się ponownie na imprezie zorganizowanej z okazji Halloween, w przeddzień tragicznych wydarzeń. Guede twierdzi, że flirtowali wtedy z Meredith. Dziewczyna zgodziła się spotkać z nim o godz. 20 następnego dnia (1 XI).

Guede powiedział, że spóźnił się 9 minut na spotkanie. - Trochę się całowaliśmy, ale jej nie zgwałciłem - dodał. - Poczułem, że boli mnie żołądek i poszedłem do łazienki - twierdzi. Chłopak miał słuchawki na uszach i nie usłyszał, że ktoś wszedł do domu. - Później zaniepokoił go głośny wrzask. Gdy wszedł do pokoju Meredith, zobaczył mężczyznę. - Ten Włoch zaatakował mnie i zranił moją prawą rękę. Obroniłem się krzesłem. Później mężczyzna uciekł - twierdzi Guede.

- Widziałem krew, to mnie tak przeraziło, że przytuliłem Mez (Meredith - przyp. red.) i próbowałem jej jakoś pomóc. Do rany przyłożyłem ręcznik... Próbowała coś powiedzieć... Wyszeptała inicjały, chyba A i F... Zapisałem je na ścianie. Później spanikowałem i uciekłem - powiedział Guede.

Zeznania czwartego podejrzanego uznano za absurdalne. Nie znaleziono żadnych śladów po inicjałach, które rzekomo zapisał na ścianie. Przyjaciele Meredith twierdzą, że dziewczyna nigdy nie powiedziała im, że poznała Guede. Dowodem obciążającym mężczyznę jest ślad jego ręki na zakrwawionej poduszce. Testy DNA wykazały, że uprawiał seks z Meredith.

Więcej na ten temat

Amanda plącze się w zeznaniach

Gwałciciel rozmawiał o Meredith na czacie

Krew w domu Raffaele Sollecito

Tajemnicze zabójstwo studentki Erasmusa

ZOBACZ GALERIĘ: Brutalne zabójstwo studentki

Dowiedz się więcej na temat: zabójstwo | times | DNA | inicjały | testy | testy DNA | dziewczyna | The Times | studentki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy