Reklama

Reklama

Specjalna moneta na pamiątkę nowego Bonda. Jest warta 7 tysięcy funtów

To specjalna okazja, więc produkt jest również nietypowy. Brytyjska Royal Mint pochwaliła wytworzeniem złotej monety o masie 7 kilogramów, powstałej na pamiątkę 25. filmu o Jamesie Bondzie. W "Nie czas umierać" po raz ostatni w rolę głównego bohatera wcieli się Daniel Craig.

Jak informuje Sky News, nietypowa moneta jest warta 7000 funtów i ma stanowić część serii specjalnych monet, które pojawią się przy okazji ostatniego Bonda z udziałem Craiga.

Reklama

Ta jest jednak wyjątkowa. Nie tylko z powodu masy i ceny. Także wyglądu. Ma bowiem wygrawerowany samochód marki Aston Martin DB5 z charakterystycznym numerem na tablicy rejestracyjnej BMT 216A.

Drogocenna moneta ma w sumie ponad 7 cali (18,5 cm). Co ciekawe, ma również najwyższą wartość nominalną wśród monet wyprodukowanych przez Royal Mint w ponad 1100-letniej historii.

"Kiedy pojawiła się możliwość, aby zaprojektować monetę Jamesa Bonda, podjęłam wyzwanie. Uznałam, że to wielki przywilej" - mówi Laura Clancy, która zaprojektowała monetę. Jak twierdzi, to jej najbardziej udany dotychczas projekt.

W wytworzeniu monety zostały najpierw wykorzystane maszyny do grawerowania, potem była ręcznie polerowana.

W skład kolekcji związanej z filmem "Nie czas umierać" są też złote i srebrne sztaby metali szlachetnych.

Premiera w kinach w Polsce odbędzie 3 kwietnia 2020 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama