Reklama

Reklama

Sondaż: Wzrosło nieco poparcie dla pozostania Szkocji w W. Brytanii

Do 54 proc. wzrosło poparcie dla pozostania Szkocji w Zjednoczonym Królestwie, 46 proc. badanych jest za secesją - wynika z sondażu Survation ogłoszonego w sobotę na 5 dni przed referendum ws. niepodległości. 9 proc. respondentów wciąż nie wie, jak zagłosuje.

Badanie ośrodka Survation opublikowane w środę wskazywało, że 53 proc. jest za dalszym pozostaniem Szkocji w Wielkiej Brytanii, a 47 proc. za odłączeniem się. Dane te również nie uwzględniały niezdecydowanych wyborców.

Reklama

Z najnowszego sondażu tego ośrodka wynika, że 40 proc. badanych uważa, że w niepodległej Szkocji ich sytuacja finansowa pogorszy się, a tylko 27 proc., że się polepszy.

Opublikowany w piątek sondaż ośrodka ICM wykazał minimalną, mieszczącą się w ramach błędu statystycznego, przewagę zwolenników pozostania w Wielkiej Brytanii w proporcji 51 do 49 proc. W badaniu tym 17 proc. ankietowanych deklarowało, że nie podjęło jeszcze decyzji, jak zagłosuje.

Referendum niepodległościowe ma odbyć się 18 września.

Zdaniem obserwatorów perspektywa wyjścia Szkocji ze Zjednoczonego Królestwa po trwającej 307 lat unii - jeszcze do niedawna uważana za mrzonkę - zdaje się nabierać realnych kształtów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje