Reklama

Reklama

Śmierć Polaka w szpitalu w Plymouth. Komunikat Episkopatu Anglii i Walii

We wtorek w szpitalu w Plymouth w Wielkiej Brytanii zmarł pan Sławomir, Polak, który od listopada 2020 roku był w stanie wegetatywnym. "Jesteśmy głęboko zasmuceni wiadomością o śmierci pana S.R. i składamy najszczersze kondolencje całej jego rodzinie" - napisali po jego śmierci biskupi Anglii i Walii.

"Módlmy się, aby to, co się tutaj wydarzyło, nie powtórzyło się w przyszłości i mamy nadzieję, że wszyscy wymagający klinicznie wspomaganego żywienia i nawadniania zostaną potraktowani z należytą ludzką godnością" - czytamy w komunikacie.

Reklama

Episkopat Anglii i Walii podkreśla, że zapewnienie pożywienia i wody bardzo chorym pacjentom, przy pomocy środków wspomagających, jest podstawowym poziomem opieki. "Opiekę tę należy zapewnić zawsze, gdy jest to możliwe" - czytamy na stronie Episkopatu Anglii i Walii.

Miejscowy biskup Plymouth, Mark O'Toole, zapewnił o modlitwie o spokój duszy zmarłego i dalszym wsparciu jego rodziny. Dodał, że do modlitwy dołącza poruszona tą tragedią wspólnota katolicka. 

"Jestem głęboko zasmucony wiadomością o śmierci pana S.R. Moje myśli i modlitwy są z jego żoną, dziećmi, matką, siostrami i siostrzenicą oraz wszystkimi, którzy go kochali i troszczyli się o niego" - powiedział biskup O’Toole, cytowany w komunikacie.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje