Reklama

Reklama

"Słychać było wybuchy". Zacięte starcia wokół lotniska w Trypolisie

W pobliżu lotniska w stolicy Libii, Trypolisie doszło do starć między uzbrojonymi grupami ludzi. Było słychać wybuchy - informuje Reuters.

Agencja AFP pisze, że w niedzielę ok. 6 rano w okolicy lotniska eksplodowały pociski rakietowe. - Następnie doszło do starć dawnych rebeliantów z Zenten, którzy kontrolują lotnisko, a innymi grupami, które chcą ich wyprzeć - powiedział pracownik lotniska, zastrzegając swoją anonimowość. Z centrum miasta dobiegały odgłosy wystrzałów z broni ciężkiej - donosi AFP.

Reklama

Starcia nastąpiły po wystosowaniu przez islamskie milicje na portalach społecznościach wezwania do wyparcia dawnych rebeliantów z Zenten z miejsc, które okupują oni w Trypolisie, w tym lotniska położonego 25 km od miasta.

Od obalenia w październiku 2011 r. reżimu Muammara Kadafiego lotnisko w Trypolisie jest kontrolowane przez dawnych rebeliantów z Zenten, miasta oddalonego 170 km na południowy zachód od libijskiej stolicy. Zenten jest ważnym regionalnym ośrodkiem administracyjnym i handlowym.

Do tej pory tymczasowym władzom Libii nie udało się rozbroić antyrządowych ugrupowań paramilitarnych, którzy wciąż kontrolują w kraju wiele miejsc o strategicznym znaczeniu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy