Reklama

Reklama

Słowenia: Znaleziono ciało polskiego studenta

Policja w słoweńskim mieście Nowa Gorica potwierdziła we wtorek po południu (12 maja), że zwłoki wyłowione z rzeki Socza na północnym-zachodzie kraju, to ciało zaginionego polskiego studenta. Wcześniej służby wyrażały jedynie przypuszczenie, że jest to zmarły Polak.

Policja przekazała, że ciało zostało znalezione niedaleko wsi Socza, gdzie w niedzielę (10 maja) zaginął 23-letni student, przebywający w Słowenii na wymianie. 

Reklama

Zwłoki zostały wyłowione przez policję i straż pożarną 100 metrów od miejsca wypadku. Następnie służbom udało się potwierdzić tożsamość zmarłego mężczyzny.

Polak wraz z czwórką przyjaciół przebywał niedaleko popularnego wśród turystów Wielkiego Wąwozu Soczy - 750-metrowego odcinka rzeki, która jest tam bardzo wąska i kręta, a ściany okalającego ją wąwozu wysokie - relacjonuje agencja STA.

Grupa szła wzdłuż szczytu wąwozu, Polak opuścił jednak ścieżkę, podszedł do krawędzi, stracił równowagę i wpadł do rzeki. Udało mu się przepłynąć około 10 metrów, po czym jego towarzysze stracili go z oczu.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje