Reklama

Reklama

Słowacja: Tragedia w Tatrach. Zginął Polak

Ciało 31-letniego polskiego wspinacza odnaleźli w sobotę (5 września) ratownicy Horskiej Zachrannej Służby (odpowiednik GOPR) w masywie Pośredniej Grani (2439 m n.p.m.) w słowackiej części Tatr Wysokich.

W sobotę po południu towarzysz 31-latka zatelefonował do centrali Horskiej Zachrannej Służby, informując o upadku wspinacza. Na pomoc na pokładzie śmigłowca wyruszyli słowaccy ratownicy górscy ze Starego Smokowca. Po dotarciu do poszkodowanego ratownicy stwierdzili, że Polak spadł około 200 metrów z tzw. Ławki Dubkego, doznając śmiertelnych obrażeń.

Ciało wspinacza zostało przetransportowane na pokładzie śmigłowca do Starego Smokowca.

Słowaccy ratownicy poinformowali ponadto, że w ostatnim czasie w Tatrach wydarzyły się trzy śmiertelne wypadki, które mają wspólny mianownik - ignorancja terenu wspinaczkowego, poruszanie się bez wykwalifikowanego przewodnika, brak odpowiedniego sprzętu wspinaczkowego, małe doświadczenie wspinaczkowe i przecenianie swoich możliwości.

Reklama

"Prosimy wszystkich turystów, aby nie lekceważyli wysokogórskiego terenu i poruszali się znakowanymi szlakami oraz postępowali zgodnie z zaleceniami Horskiej Zachrannej Służby" - napisano w komunikacie.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje