Reklama

Reklama

Słowacja. Niezaszczepieni będą mogli przyjść na spotkanie z papieżem

Na tydzień przed wizytą papieża Franciszka na Słowacji, zmieniono zasady obowiązujące podczas jego wizyty w tym kraju. Jak się okazuje, na spotkaniu z nim będą mogły przyjść również osoby niezaszczepione przeciw COVID-19. Informacja biskupów przekazywana była w niedzielę kościołach w kraju.

Zmiana dotyczy przede wszystkim trzech mszy świętych, które Franciszek odprawi w Preszowie, Koszycach i Szasztinie 14 i 15 września. Wcześniej podawano, że będzie obowiązywała zasada narzucona, jak podkreślali biskupi, przez władze państwowe i w spotkaniach z papieżem miały uczestniczyć tylko osoby zaszczepione. Zainteresowani uczestnictwem w liturgiach pod przewodnictwem Franciszka mieli załączać certyfikaty szczepień podczas elektronicznej rejestracji.

Niezaszczepieni spotkają się z papieżem

Według zmienionych zasad na uroczystości będą mogły przyjść także osoby mające aktualne negatywne testy na obecność koronawirusa lub w ciągu ostatnich 180 dni przeszły Covid-19. Mają dla nich być wydzielone osobne sektory. Nadal będzie wymagana rejestracja, która rozpocznie się w poniedziałek. Ten wymóg, podobnie jak zmienione zasady, dotyczą także wiernych z Polski, którzy chcieliby uczestniczyć w papieskich mszach.

Reklama

Ze zmianą wiąże się nadzieja organizatorów wizyty papieża na wzrost liczby osób zainteresowanych spotkaniami z Franciszkiem. Według ostatnich informacji rzecznika słowackiego episkopatu księdza Martina Kramary dotychczas zarejestrowało się na te spotkania około 50 tys. zaszczepionych osób.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje