Reklama

Reklama

Skandal w amerykańskiej armii. Żołnierze publikowali nagie zdjęcia koleżanek

Amerykańscy żołnierze z Korpusu Piechoty Morskiej, tzw. marines, dzielili się nagimi zdjęciami swoich koleżanek poprzez tajną grupę działającą w jednym z mediów społecznościowych, do której należało ok. 30 tysięcy czynnych żołnierzy i weteranów tej formacji. W środę dwie kobiety z Korpusu - w tym jedna w czynnej służbie - wypowiedziały się publicznie o skandalu, którego są ofiarami. O sprawie informują zagraniczne media i agencje prasowe.

Departament Obrony Stanów Zjednoczonych prowadzi śledztwo w sprawie udostępniania nagich zdjęć kobiet służących w US Marines. Na grupie na Facebooku nazwanej "Marines United" żołnierze dzielili się zdjęciami swoich koleżanek. Fotografie były robione z ukrycia, bez wiedzy kobiet.

Mężczyźni nie tylko dodawali zdjęcia, pojawiały się też niewybredne komentarze, dane osobowe czy stopień wojskowy kobiety na fotografii - podaje Associated Press.

Zdjęcia zostały już usunięte z internetu. Skasowano też konta na Facebooku i w Google, na których rozpowszechniano fotografie. Generał Robert B Neller, dowódca korpusu Marines, odmówił komentarza na temat toczącego się śledztwa. Na razie nie wiadomo, ilu żołnierzy objętych jest dochodzeniem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje