Reklama

Reklama

Seul wzywa władze w Pjongjangu, by uwolniły studenta z USA

- Władze w Seulu wezwały w poniedziałek władze w Pjongjangu, by natychmiast uwolniły studiującego na Uniwersytecie Nowojorskim obywatela Korei Południowej zatrzymanego na Północy za nielegalne przekroczenie granicy.

Północnokoreańskie media państwowe ujawniły, że Won Mun Ju został aresztowany 22 kwietnia, kiedy nielegalnie przekroczył granicę na rzece Amnok (chiń. Yalu Jiang), od strony chińskiego miasta Dandong.

Reklama

Władze w Pjongjangu poinformowały, że Ju, który na stałe mieszka w Stanach Zjednoczonych, przyznał się do złamania prawa i toczy się śledztwo w jego sprawie.

Południowokoreańskie ministerstwo ds. zjednoczenia narodowego oświadczyło w poniedziałek, że "bardzo żałuje", iż obywatel Korei Płd. został zatrzymany bez wyjaśnień; o jego aresztowaniu nie poinformowano ani rządu w Seulu, ani rodziny studenta.

Nie wiadomo, dlaczego Ju udał się do Korei Północnej.

W Korei Północnej dochodziło w ostatnim czasie do zatrzymań obywateli Korei Płd., USA i innych obcokrajowców pod zarzutem szpiegostwa i innej - jak to określano - wrogiej działalności. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje