Reklama

Reklama

Senator Kogut był w pobliżu miejsca zamachu w Barcelonie

W czasie czwartkowego zamachu terrorystycznego w Barcelonie na La Rambla był polski senator Stanisław Kogut z rodziną - podaje serwis Niezależna.pl. Znajdował się pięć metrów od furgonetki, którą terroryści wjechali w tłum - poinformował na Twitterze Tomasz Sakiewicz.

"Wracałem z pielgrzymki w Lourdes. Byliśmy na pasażu, gdzie terroryści wjechali furgonetką w niewinnych ludzi. Dało się słyszeć huk i krzyk, płacz. Weszliśmy natychmiast do sklepu FC Barcelona" - relacjonuje senator PiS Stanisław Kogut w rozmowie z portalem Niezależna.pl.

Reklama

Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" oraz "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz napisał na Twitterze, że pojazd terrorystów minął senatora i jego rodzinę o pięć metrów. 

Co najmniej 13 osób zginęło, a ponad 100 zostało rannych w zamachu z użyciem furgonetki na zatłoczonej ulicy w Barcelonie. Kierowcy pojazdu nie udało się dotychczas zatrzymać.

Kierowca wjechał na popularną wśród turystów ulicę Las Ramblas w centrum miasta. Jadąc zygzakiem, taranował wszystkie osoby, które znalazły się na jego drodze. Później opuścił pojazd i uciekł pieszo.  

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje