Reklama

Reklama

Schaeuble: Monti nadzieją dla Włoch i Europy

Niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble powiedział w środę w Rzymie, że premier Mario Monti jest "nadzieją dla Włoch i Europy". Wyraził też opinię, że Europa jest już na "dobrej drodze" wyjścia z kryzysu.

Po rozmowach z szefem włoskiego rządu i zarazem ministrem finansów, skoncentrowanych na kryzysie w strefie euro, Schaeuble oświadczył: "Europa zrobiła kroki naprzód, w które nikt by nie uwierzył jeszcze kilka lat temu".

Reklama

- Myślę, że będziemy jeszcze przez jakiś czas musieli rozwiązywać problemy, ale jesteśmy na dobrej drodze, także dzięki Włochom - mówił niemiecki minister na wspólnej konferencji prasowej z Mario Montim. Schaeuble dodał, że integracja polityczna i gospodarcza przyniesie wszystkim "ogromne korzyści".

- Robimy postęp, idziemy naprzód - zapewnił. Optymizm ministra podzielił premier Włoch, który wyraził nadzieję, że obecną fazę można już uznać za "wyjście z kryzysu finansowego związanego przede wszystkim ze sprawą Grecji i wejście w etap większego wzrostu".

Monti mówił również, że relacje z niemieckim rządem i kanclerz Angelą Merkel stanowią stały punkt odniesienia dla gabinetu w Rzymie.

Rano Wolfgang Schaeuble został przyjęty przez papieża Benedykta XVI.

Dowiedz się więcej na temat: europ | Mario Monti | minister finansów | Wolfgang Schaeuble | Monti

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje