Reklama

Reklama

Sąd zdelegalizował stowarzyszenie promujące pedofilię

Holenderski sąd zdelegalizował w środę stowarzyszenie Martijn działające na rzecz społecznej akceptacji związków seksualnych podejmowanych za obopólną zgodą między dziećmi a dorosłymi. Sąd w mieście Assen zarządził natychmiastowe rozwiązanie stowarzyszenia.

W komunikacie sąd argumentował, że związki seksualne między dorosłymi i dziećmi są przez organizację Martijn "gloryfikowane i prezentowane jako coś normalnego i akceptowalnego". Stanowi to "poważne naruszenie wartości naszego społeczeństwa" - poinformowano.

Reklama

"Ochrona integralności seksualnej (dzieci) jest bezsprzecznie jedną z najbardziej priorytetowych zasad naszego porządku prawnego" - podkreślił sąd.

16 maja prokuratura zażądała rozwiązania stowarzyszenia i zakazania jego działalności; organizacja liczy ok. 60 członków i dysponuje własną stroną internetową.

"Czarny dzień dla swobody wypowiedzi"

Założone w 1982 roku stowarzyszenie Martijn, którego siedziba znajduje się w Assen, w północno-wschodniej Holandii, propaguje związki seksualne podejmowane za obopólną zgodą przez nieletnich i dorosłych; zapewnia, że sprzeciwia się jakimkolwiek formom wykorzystywania seksualnego i nigdy nie popełniła przestępstwa.

Były przewodniczący organizacji został w ubiegłym roku skazany na karę więzienia za posiadanie fotografii, filmów i pism z dziecięcą pornografią.

- To czarny dzień dla swobody wypowiedzi i państwa prawa - ocenił w środę decyzję sądu obecny przewodniczący organizacji Marthijn Uittenbogaard. Adwokat stowarzyszenia zapowiadał w połowie maja, że razie niekorzystnego orzeczenia złoży apelację.

Prokuratura poinformowała, że jest usatysfakcjonowana decyzją sądu, a działalność i idee organizacji Martijn "naruszają porządek publiczny i są sprzeczne z moralnością".

Dowiedz się więcej na temat: Hiszpania | pedofilia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje