Reklama

Reklama

Rzym: Tłumy wiernych w polskim kościele

Setki Polaków, mieszkających w Rzymie oraz w jego okolicach przybywają w sobotę od rana ze święconkami do polskiego kościoła pod wezwaniem świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w pobliżu Placu Weneckiego. Święcenie pokarmów potrwa do wieczora.

Co kwadrans stół ustawiony w salce parafialnej zapełnia się tradycyjnymi polskimi święconkami, które święcą polscy księża. Do ostatniego miejsca wypełniony jest kościół, gdzie Polacy stoją w kolejce do spowiedzi i modlą się przed Grobem Pańskim - jednym z nielicznych w Wiecznym Mieście, gdyż Włosi nie znają tego zwyczaju.

Reklama

W sali, w której święcone są pokarmy, można kupić polskie wydanie książki kardynała Stanisława Dziwisza "Świadectwo" i wspomnienia papieskiego fotografa Arturo Mariego. Rozdawane są również karty wstępu na sobotnią i niedzielną mszę Benedykta XVI w Watykanie.

Przed polskim kościołem sprzedawane są tradycyjne akcesoria do święconek - cukrowe baranki i kurczaczki. Można również kupić sprowadzoną z Polski żywność - wędliny, chrzan, ogórki kiszone, ciasta i inne wielkanocne specjały.

Dowiedz się więcej na temat: Rzym | Kościół | tłumy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje