Reklama

Reklama

Rzym: Burmistrz pomyliła Koloseum z amfiteatrem we Francji

Władze Rzymu i burmistrz Virginia Raggi mierzą się z falą krytyki. Powodem jest rozpowszechniony w mediach społecznościowych film, w którym zamiast Koloseum pokazany został starożytny amfiteatr w mieście Nimes we Francji.

Reklama

Zgrzyt, jak się zauważa, jest tym większy, że Raggi - wielokrotnie krytykowana za złe zarządzanie Wiecznym Miastem - ubiega się o wybór na drugą kadencję.

Zamiast Koloseum był amfiteatr z Nimes

Reklama

Zarząd włoskiej stolicy przygotował, a burmistrz rozpowszechniła na swoim profilu w mediach społecznościowych, krótki oficjalny film zapowiadający, że w 2023 roku w Rzymie odbędą się wielkie zawody golfowe o Puchar Rydera z udziałem najlepszych zawodników na świecie. W istocie impreza ta odbędzie się w gminie Guidonia, należącej do obszaru metropolitalnego.

Reklamowy spot otwierał widok antycznego amfiteatru; jednak nie Koloseum, ale w Nimes na południu Francji. Tamtejsza Arena jest najlepiej zachowanym rzymskim amfiteatrem na świecie.

"Rzymie, wytrzymaj", "aż chce się płakać"

Na burmistrz runęła fala krytyki ze strony polityków.

- Aż chce się płakać, bo na wideo wyprodukowanym przez zarząd miasta zamiast Koloseum jest Arena w Nimes - stwierdził deputowany z Rzymu Luciano Nobili. - Takiego błędu - podkreślił - nie popełniłby nawet uczeń szkoły podstawowej. 

Parlamentarzysta dodał sarkastycznie: - Rzymie, wytrzymaj, ta kadencja już się prawie kończy.

Lider Partii Demokratycznej w stolicy Włoch Andrea Casu zapytał zaś: - Czy osoba, która przez pięć lat była burmistrzem i nie potrafi nawet rozpoznać Koloseum może ponownie ubiegać się o ten urząd?

- Nie. W mediach społecznościowych jest to następny przykład szaleństwa, jakie ma miejsce w stolicy - podkreślił lokalny polityk.

Po fali krytyki i złośliwych komentarzy z nagrania usunięto widok francuskiej Areny.

Nie czekaj do ostatniej chwili, pobierz za darmo program PIT 2020 lub rozlicz się online już teraz!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje