Reklama

Reklama

​Rozlosowano 50 tys. wiz. Nawet 3,5 tys. dla Polaków

50 tysięcy zielonych kart rozlosowanych! Każdy, kto marzył o "amerykańskim śnie" i wziął w październiku udział w loterii wizowej USA, może już sprawdzać na stronie Departamentu Stanu, czy będzie mógł przeprowadzić się za ocean.

Polacy w tej loterii mogli otrzymać nawet 3,5 tys. takich dokumentów. Wygrana w loterii wizowej daje możliwość zamieszkania w Stanach Zjednoczonych wraz z całą najbliższą rodziną.

Reklama

Jest jeszcze kilka innych sposobów, by móc mieszkać i pracować w USA. Chodzi m.in. o otrzymanie wizy pracowniczej, czyli tzw. sponsorowanie przez pracodawcę. Można również wziąć ślub z kimś, kto posiada obywatelstwo USA.

Kolejna loteria wizowa odbędzie się natomiast w październiku. Jak przypomina korespondent RMF FM w Waszyngtonie, niewykluczone jednak, że zostanie ona zawieszona, gdyby doszło do reformy imigracyjnej w USA. Wówczas zalegalizowanoby pobyt prawie 11 milionów nielegalnych imigrantów. Gdyby tak się stało, to raczej Stany Zjednoczone już więcej loterii nie zorganizują. Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje