Reklama

Reklama

Rozbił się turecki samolot z 11 osobami na pokładzie

W wyniku katastrofy tureckiego samolotu, który rozbił się w niedzielę w Iranie podczas ulewnego deszczu, zginęło ośmiu pasażerów i trzech członków załogi - powiadomiły władze. Samolotem najprawdopodobniej podróżowała grupa młodych kobiet, które wracały z wieczoru panieńskiego.

W pobliżu Szahr-e Kord rozbił się samolot

Mojtaba Kaledi, rzecznik irańskich służb ratowniczych, cytowany przez irańską państwową telewizję, powiadomił, że samolot uderzył w górę w pobliżu miasta Szahr-e Kord i stanął w płomieniach. Szahr-e Kord leży ok. 370 km na południe od Teheranu.

Dodał, że na miejsce wypadku jako pierwsi dotarli okoliczni mieszkańcy. Jak poinformował, na miejscu znaleziono spalone ciała. Do identyfikacji zwłok konieczne będzie przeprowadzenie badań DNA. 

Okoliczni mieszkańcy utrzymują, że przed katastrofą widzieli wydobywający się ogień z silnika samolotu.

Reklama

Główny Urząd Lotnictwa Cywilnego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przekazał, że samolot wystartował z Szardży w ZEA i leciał do Stambułu. Według danych portalu FlightRadar24, "samolot gwałtownie zwiększył wysokość, a w kilka minut znacznie ją obniżył".

Turecka agencja Dogan podała, że samolot, który rozbił się w Iranie, to Bombardier CL604. Ministerstwo transportu Turcji poinformowało, że samolot należy do firmy Basaran Holding.

Mina Basaran, 28-letnia córka szefa firmy, zasiadająca jednocześnie w zarządzie Basaran Holding, i która według agencji Associated Press miała przejąć kierownictwo po ojcu, zamieściła na swoim profilu w Instagramie zdjęcia z Dubaju, przedstawiające najprawdopodobniej przyjęcie z okazji jej wieczoru panieńskiego. Jedno ze zdjęć przedstawia samolot, który najprawdopodobniej w niedzielę rozbił się w Iranie. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje