Reklama

Reklama

Rosyjskie media: Policjanci pobili kilkudziesięciu imigrantów z Azji Środkowej

W Chabarowsku na rosyjskim Dalekim Wschodzie policjanci z oddziałów specjalnych OMON pobili kilkudziesięciu imigrantów z Azji Środkowej - podaje Radio Swoboda, powołując się na relacje poszkodowanych. Biszkek wyraził oficjalny protest w związku ze zdarzeniem.

Kirgizi mówią, że 12 grudnia omonowcy zatrzymali ok. 80 przybyszów z krajów Azji Środkowej, pracujących w Chabarowsku dla prywatnego przewoźnika. Poszkodowani twierdzą, że zostali przewiezieni na posterunek, gdzie policjanci zakleili kamery i bili ich kilka godzin.

Reklama

Konsul Kirgistanu w Chabarowsku Kadyrbek Myrzabajew potwierdził, że 17 obywateli Kirgistanu poskarżyło się na pobicie przez OMON. Dodał, że skierował on w tej sprawie notę do MSW, prokuratury i Federalnej Służby Bezpieczeństwa. Również uzbecka redakcja Radia Swoboda podaje, że ok. 20 obywateli Uzbekistanu skarżyło się na zatrzymanie i pobicie.

Interfax pisze, że MSZ w Biszkeku zaapelował do Moskwy o pociągnięcie do odpowiedzialności winnych pobicia obywateli Kirgistanu pracujących w Chabarowsku.

Biuro prasowe MSW w Chabarowsku poinformowało, że policja przeprowadziła nalot na "nielegalnych migrantów", podczas którego okazało się, że 73 osoby nie miały przy sobie dokumentów tożsamości. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje