Reklama

Reklama

Rosyjskie media o orędziu Putina. "Cisza przed burzą"

Rosyjskie media obszernie komentują wczorajsze orędzie prezydenta Władimira Putina. Publicyści zwracają uwagę na sformułowania dotyczące polityki zagranicznej podkreślając, że Kreml chce odbudować kontakty ze Stanami Zjednoczonymi i Unią Europejską. Część komentatorów doszukuje się także w orędziu Putina początku kampanii prezydenckiej.

"Cisza przed burzą" - tak napisał o wczorajszym orędziu prezydenta Władimira Putina "Moskiewski Komsomolec". Gazeta sugeruje, że tezy postawione przez gospodarza Kremla zostały wygładzone, a zadania odpowiednio dostosowane, aby przygotować Rosjan do zbliżających się wyborów prezydenckich.

Reklama

Dziennik przypomina, że głosowanie wyznaczono co prawda dopiero na 2018 rok, ale 2017 rok będzie decydującym jeśli chodzi o nastroje społeczne.

Podobnie ocenił wystąpienie prezydenta "Kommiersant", z tym że gazeta dostrzegła także zapowiedź drugiego, powyborczego etapu, który już nie będzie tak spokojny, bowiem w 2019 roku Rosjan czeka wzrost podatków. Z kolei "Niezawisimaja Gazieta" zapowiada, że wcześniej obywatele będą świadkami bezpardonowej walki z korupcją. "I to nie będzie show" - dodaje dziennik.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje