Reklama

Reklama

Rosyjski minister zginął podczas ćwiczeń na Arktyce

Jewgienij Ziniczew, rosyjski minister ds. sytuacji nadzwyczajnych, zginął podczas ćwiczeń na Arktyce - informuje Reuters. Według wstępnych ustaleń minister ratował innego człowieka. Ziniczew miał 55 lat, wcześniej kierował m.in. ochroną prezydenta Rosji Władimira Putina.

Jewgienij Ziniczew "zginął tragicznie podczas służby w Norylsku, w trakcie międzyresortowych ćwiczeń ochrony strefy arktycznej, jednocześnie ratując życie innej osoby" - cytuje komunikat ministerstwa agencja TASS. Nie podano w nim więcej szczegółów zdarzenia.

Szefowa prokremlowskiej telewizji Russia Today Margarita Simonian przekazała, że minister znajdował się na krawędzi urwiska. Towarzyszył mu operator kamery, który poślizgnął się i wpadł do wody. Zanim ktokolwiek się zorientował, co się stało, Ziniczew skoczył do wody za mężczyzną, który po upadku rozbił się o skały.

Reklama

Jewgienij Ziniczew ochraniał dwóch prezydentów

Ziniczew sprawował funkcję ministra do spraw sytuacji nadzwyczajnych od 2018 roku. Wcześniej pracował w organach bezpieczeństwa ZSRR, a później Rosji - początkowo w KGB, następnie w Federalnej Służbie Ochrony Federacji Rosyjskiej (FSO). Był odpowiedzialny za osobistą ochronę prezydentów Władimira Putina i Dmitrija Miedwiediewa.

Przez krótki czas pełnił obowiązki gubernatora obwodu kaliningradzkiego. Od 2016 do 2018 roku był wicedyrektorem Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB).

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje