Reklama

Reklama

Rosyjski minister energetyki: Nord Stream 2 będzie ukończony

- Budowa gazociągu Nord Stream 2 zostanie dokończona mimo działań Stanów Zjednoczonych, które starają się w tym przeszkodzić - stwierdził rosyjski minister energetyki Aleksandr Nowak w wywiadzie telewizyjnym, wyemitowanym w niedzielę w telewizji państwowej. - Nasi europejscy partnerzy są tym projektem zainteresowani - zapewnił.

Nowak zarzucił USA, że starają się opóźnić realizację Nord Stream 2. - Jesteśmy przekonani, że mimo tego destrukcyjnego podejścia, jakie obserwujemy ze strony Stanów Zjednoczonych (...) zostanie on dokończony - powiedział.

"Nasi europejscy partnerzy są tym projektem zainteresowani"

Nowak ocenił także, że nie ma zagrożenia, że rurociąg po zbudowaniu nie będzie wykorzystywany. - Nie sądzę, by było właśnie takie ryzyko, dlatego, że nasi europejscy partnerzy są tym projektem zainteresowani - zapewnił.

Nowak wyraził przekonanie, że projekt Nord Stream 2 "jest całkowicie zgodny z ustawodawstwem europejskim". Podkreślił, że gazociąg do tej pory został zbudowany w ponad 95 procentach.

Reklama

Krytyka Nord Stream 2

Budowie rosyjsko-niemieckiego gazociągu ostro sprzeciwiają się Polska, Ukraina i państwa bałtyckie, a także USA. Krytycy Nord Stream 2 wskazują, że projekt ten zwiększyłby zależność Europy od rosyjskiego gazu oraz rozszerzyłby wpływ Kremla na politykę europejską. Realizację projektu popierają Niemcy, Austria i kilka innych państw UE.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje