Reklama

Reklama

Rosyjski Facebook: Wybory "nazistowskiej piękności"

Bulwersująca akcja w najpopularniejszym rosyjskojęzycznym portalu społecznościowym - alarmuje serwis "Vocativ".

"Miss Ostlandu" - nazwę nawiązującą do podbitego przez nazistów obszaru Rzeszy Wschód noszą internetowe wybory najładniejszej antysemitki i zwolenniczki nazizmu.

Reklama

Oburzający konkurs odbywa się za pośrednictwem strony WKontaktie, rosyjskiego odpowiednika serwisu Facebook.

Kobiety, które chciałby wziąć udział w bulwersującej akcji, są zachęcane do publikowania zdjęć tematyką nawiązujących do niemieckiego nazizmu i antysemityzmu.

Kandydatki są dodatkowo zobowiązane do opublikowania pod zdjęciem odpowiedzi na pytanie: "Dlaczego uwielbiasz i czcisz III Rzeszę oraz Adolfa Hitlera?".

Uczestniczka konkursu, której fotografia zostanie "polubiona" przez największą liczbę użytkowników WKontaktie, zostanie "nazistowską miss".

Główną nagrodą w konkursie "miss Ostlandu" jest biżuteria nawiązująca symboliką do hołubionych przez nazistów nordyckich runów.

Wicemiss ma otrzymać broszkę kształtem nawiązującą do nazistowskiego żelaznego krzyża.

Jak na razie zgłosiło się kilkanaście dziewczyn z Rosji i postradzieckich państw Europy wschodniej.  

Katia Szkredowa z Białorusi opublikowała zdjęcie w nazistowskiej czapce (powyżej) dodając, że szanuje Hitlera za "eksperymenty na ludziach".

Ekaterina Matwijewa z Rosji napisała natomiast, że "Adolf Hitler był prawdziwym geniuszem, a rasy nie różnią się tylko wyglądem, ale też inteligencją".

AW

Dowiedz się więcej na temat: neonazizm | Rosja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy