Reklama

Reklama

Rosjanin skazany za związki z organizacją terrorystyczną

Rosyjski żołnierz spędzi 5 lat w łagrze za związki z organizacją terrorystyczną. Moskiewski Okręgowy Sąd Wojskowy uznał, że mężczyzna należał do nielegalnej międzynarodowej islamskiej Partii Wyzwolenia - Hizb at-Tahrir i próbował zwerbować do niej swoich kolegów z oddziału.Mający 23 lata żołnierz służył w batalionie MSW. Jak ustalili prokuratorzy, mężczyzna zdawał sobie sprawę, że at-Tahrir jest organizacją zakazaną w Rosji, a mimo to stał się jej członkiem i namawiał do tego kolegów z oddziału.

Reklama

Wcześniej sąd w Jekaterynburgu uznał wpisy zamieszczane przez żołnierza na portalach społecznościowych za ekstremistyczne. 

Jednocześnie rosyjscy dziennikarze przypominają, że w październiku prezydent Czeczenii Ramzan Kadyrow wezwał do surowego karania osób, które wiążą się z organizacjami terrorystycznymi. Postulował także karanie śmiercią tych, którzy brali udział w jakimkolwiek zamachu. 

Przy okazji rosyjscy komentatorzy zwracają uwagę na duży stopień zagrożenie bezpieczeństwa publicznego w Rosji. W ich opinii ma na to wpływ udział rosyjskich żołnierzy w operacji wojskowej w Syrii.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje