Rosyjskie media pokazują zdjęcia amerykańskiego szpiega. Niemal wszystkie internetowe portale i stacje telewizyjne zamieściły portrety pracownika CIA Ryana Fogle. Rosyjskie służby oskarżają go o próbę werbowania Rosjan do współpracy na rzecz USA.
Fogle wpadł w trakcie rozmowy werbunkowej. Próbował nakłonić do współpracy funkcjonariusza rosyjskich służb specjalnych.
Jak twierdzą Rosjanie - amerykański szpieg obiecywał płacić za usługi milion dolarów rocznie. Ryan Fogle działał pod przykrywką III sekretarza ambasady amerykańskiej w Moskwie.
Po przesłuchaniu Rosjanie odwieźli go do ambasady i najprawdopodobniej będzie musiał opuścić Federację Rosyjską. Na jutro wezwano do Ministerstwa Spraw Zagranicznych amerykańskiego ambasadora. Czeka go niezbyt przyjemna rozmowa z rosyjskimi dyplomatami.