Reklama

Reklama

Rosja zażąda od Niemiec reparacji wojennych?

Rosyjscy deputowani mogą zażądać od Niemiec reparacji wojennych. W Dumie Państwowej powstała specjalna grupa, która przygotuje raport, dotyczący szkód wyrządzonych w wyniku napaści hitlerowskich wojsk na Związek Radziecki.

Deputowany Liberalno Demokratycznej Partii Rosji Michaił Diegtiarow wyliczył, że Berlin powinien wypłacić Moskwie około 3 bilionów euro, w ramach reparacji wojennych.

"Niemcy nie wypłaciły Związkowi Radzieckiemu żadnych odszkodowań za zniszczenia i bestialstwa okresu II wojny światowej" - cytuje Diegtiarowa dziennik "Izwiestia".

Polityk przekonuje, że z Niemiecką Republiką Demokratyczną było podpisane porozumienie o zrzeczeniu się reparacji, ale z Federalną Republiką Niemiec, a tym bardziej ze zjednoczonymi Niemcami, nikt niczego nie podpisywał.

Rosyjski deputowany zachęca Białoruś i Ukrainę do podjęcia podobnych działań. Przy okazji rosyjskie media przypomniały, że z takimi pretensjami wystąpili niedawno Grecy, ale usłyszeli że Berlin nikomu, niczego płacić nie zamierza.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy