Reklama

Reklama

Rosja: Wydobyto z morza wszystkie części rozbitego samolotu

Rosyjskie grupy poszukiwawcze wydobyły na powierzchnię wszystkie odnalezione fragmenty samolotu Tu-154, który rozbił się w Morzu Czarnym. Teraz zostaną one ułożone na specjalnym placu.

Po odtworzeniu zarysu maszyny ze znalezionych części, specjaliści zajmą się szczegółowymi badaniami. Mają one pomóc w wyjaśnianiu przyczyn katastrofy.

Reklama

Trwa analizowanie danych z dwóch znalezionych czarnych skrzynek, które są w dobrym stanie. Natomiast trzecia czarna skrzynka prawdopodobnie uległa zniszczeniu. Płetwonurkowie odnaleźli jej części, które również będą badane.

Dotychczasowe analizy pierwszego rejestratora wskazują, że przyczyną katastrofy mógł być błąd pilota i niesprawność maszyny. W Moskwie trwa identyfikacja odnalezionych ciał. Media informują, że podstawowa faza poszukiwawcza na Morzu Czarnym została już zakończona. Na miejscu tragedii pogorszyły się warunki pogodowe.

Samolot Tu-154 rosyjskiego Ministerstwa Obrony spadł w niedzielę do Morza Czarnego. Zginęły 92 osoby, wszystkie znajdujące się na pokładzie. Większość ofiar to artyści znanego chóru wojskowego imienia Aleksandrowa, którzy lecieli na występy do Syrii.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje