Reklama

Reklama

Rosja: Władze siłą weszły do biura AI

Moskiewskie biuro Amnesty International, międzynarodowej organizacji broniącej praw człowieka, zostało opieczętowane, odłączono w nim prąd i wstawiono nowe zamki - poinformowali działacze organizacji.

Szef rosyjskiego oddziału AI Siergiej Nikitin powiedział niezależnej "Nowej Gaziecie", że zamianę zamków w drzwiach pracownicy odkryli około 10.30. Według Nikitina widać, że drzwi zostały sforsowane siłą.

Za opieczętowanymi drzwiami pozostały komputery, dokumenty i rzeczy osobiste pracowników - napisał na Facebooku jeden z pracowników Iwan Kondratienko.

Reklama

Inny pracownik Aleksandr Artiemiew przekazał niezależnej telewizji Dożd, że napis na pieczęciach głosi, że obiekt jest własnością miasta Moskwy i otwieranie drzwi do pomieszczenia jest zakazane. Wskazano do kontaktu numery telefonów, jednak nie można się pod nie dodzwonić - mówią aktywiści AI.

Zapewnili oni, że organizacja w terminie płaci czynsz za pomieszczenia, które wynajmuje od departamentu majątku miasta Moskwy. W przeszłości władze przysyłały kontrole, które sprawdzały, czy pomieszczenie jest wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem.

Pracownicy AI powiedzieli, że nie otrzymywali wcześniej żadnych powiadomień ani ostrzeżeń. Amnesty International wynajmuje to moskiewskie biuro od 20 lat.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje