Reklama

Reklama

​Rosja: Władimir Putin zaprzysiężony na kolejną kadencję

Władimir Putin został dzisiaj zaprzysiężony na prezydenta Federacji Rosyjskiej podczas uroczystości w Wielkim Pałacu Kremlowskim, dawnej rezydencji carów. Trzymając rękę na konstytucji FR, Putin wypowiedział słowa przysięgi prezydenckiej.

Władimir Putin po zaprzysiężeniu na kolejną kadencję podziękował obywatelom za poparcie okazane mu podczas wyborów prezydenckich 18 marca. Jak ocenił, jest ono ważne również dla budowy pozycji Rosji na arenie międzynarodowej.

W swym wystąpieniu po złożeniu na Kremlu przysięgi prezydenckiej Putin ocenił, że kraj poradził sobie z bardzo trudnymi problemami gospodarczymi. "Nauczyliśmy się bronić naszych interesów" - podkreślił.

Ponadto Putin zapewnił, że Rosja jest otwarta na dialog i opowiada się za równoprawną i wzajemnie korzystną współpracą z innymi państwami. Podkreślił też, że zapewnione zostało bezpieczeństwo kraju i jego zdolności obronne.

Reklama

W przemówieniu prezydent poruszył temat stojących przed krajem zadań związanych z poprawą jakości życia obywateli. "Nasz punkt orientacyjny to Rosja dla ludzi" - oświadczył.

Po zaprzysiężeniu Putin rozpoczyna swą czwartą kadencję na stanowisku szefa państwa, która potrwa do 2024 roku.   

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne