Reklama

Reklama

Rosja: W redakcji "Nowej Gaziety" nie działają telefony i internet

W redakcji "Nowej Gaziety" nie działają telefony i internet - poinformowali w sobotę jej dziennikarze w mikroblogu tego niezależnego pisma na Twitterze.

W środę szeroko informująca o powyborczych protestach opozycji "Nowaja Gazieta" została zaatakowana przez - jak to określiła - robota telefonicznego, który przez całe popołudnie co dwie minuty dzwonił na redakcyjne telefony.

Reklama

Podnoszącym słuchawki automat żeńskim głosem mówił: "Putin jest dobry. Putin jest bardzo dobry. Putin Cię kocha. Putin uczyni twoje życie szczęśliwym. Kochaj Putina, a twoje życie nabierze sensu. Putin zrobi dla ciebie wszystko. Pamiętaj, że Putin robi to tylko dla ciebie. Putin, to życie. Putin, to jest światło. Bez Putina życie nie ma sensu. Putin jest twoim obrońcą".

Atak nastąpił wkrótce po tym, jak były prezydent ZSRR Michaił Gorbaczow, współwłaściciel tego pisma, zażądał anulowania wyników niedzielnych wyborów parlamentarnych, wygranych przez Jedną Rosję, partię Władimira Putina, i rozpisania nowych.

4 grudnia, w dniu wyborów do Dumy Państwowej, strony internetowe popularnego radia Echo Moskwy, opiniotwórczego dziennika "Kommiersant" i niezależnego stowarzyszenia Gołos, rejestrującego naruszenia prawa wyborczego, zostały zaatakowane przez hakerów.

Dowiedz się więcej na temat: Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje