Reklama

Reklama

Rosja: Strzelec zaatakował autobus i przystanek. Nie żyją co najmniej trzy osoby

Co najmniej trzy osoby zginęły w obwodzie niżnonowogrodzkim w europejskiej części Rosji. Uzbrojony młody mężczyzna otworzył ogień z broni palnej i ostrzelał autobus z pasażerami oraz przystanek - poinformowała lokalna policja. Napastnik zbiegł z miejsca zdarzenia i ukrył się. Nie został dotychczas schwytany.

Regionalne struktury policji poinformowały o czterech ofiarach śmiertelnych. Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej podał, że w ostrzale autobusu zginęły trzy osoby. Trzy inne osoby są ranne, ich obrażenia oceniane są jako średnie.

Reklama

Do tragedii doszło w miejscowości Bolszeorłowskoje w obwodzie niżnonowogrodzkim. Mężczyzna "otworzył ogień w kierunku przystanku transportu publicznego i autobusu", po czym uciekł - podała policja.

Na kanale Baza w komunikatorze Telegram pojawiła się informacja, że napastnikiem jest 18-letni mieszkaniec Niżnego Nowogrodu.

Z kolei portal informacyjny nn.ru, informujący o wydarzeniach w Niżnym Nowogrodzie, podał, powołując się na informacje mieszkańców, że napastnik strzelał do swoich krewnych. Według telewizji informacyjnej Rossija 24 sprawca czekał, aż z autobusu zaczną wychodzić ludzie i wówczas otworzył ogień.

Wszczęto postępowanie karne. Policja zaapelowała do lokalnych mieszkańców, by nie opuszczali domów i zachowali ostrożność.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje