Reklama

Reklama

Rosja: MiG-31 przechwycił amerykański samolot zwiadowczy nad Pacyfikiem

Rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało, że myśliwiec MiG-31 przechwycił nad Oceanem Spokojnym samolot zwiadowczy USA, który zbliżał się do granicy rosyjskiej. Moskwa podkreśla, że lot rosyjskiej maszyny odbył się zgodnie z przepisami międzynarodowymi.

Ministerstwo oznajmiło, że zaobserwowano "cel powietrzny", który zbliżał się do granicy państwowej Rosji. W celu jego rozpoznania poderwano z lotniska wojskowego na Kamczatce samolot MiG-31. Zidentyfikował on obiekt jako samolot zwiadowczy RC-135 sił zbrojnych USA.

Samolot USA leciał wzdłuż wybrzeża Kamczatki

Amerykański samolot, według twierdzeń strony rosyjskiej, przemieszczał się wzdłuż południowo-wschodniego wybrzeża Kamczatki. Nie doszło do naruszenia rosyjskiej granicy państwowej. MiG-31 towarzyszył mu podczas lotu, a gdy amerykańska maszyna zawróciła, powrócił na lotnisko na Kamczatce.

- Lot rosyjskiego myśliwca odbywał się ściśle według przepisów międzynarodowych regulujących wykorzystywanie przestrzeni powietrznej - oświadczyło ministerstwo.

Reklama

Do incydentu doszło dzień po tym, gdy prezydent USA Joe Biden podpisał rozporządzenie nakładające dodatkowe sankcje na Rosję w związku z ingerencją Kremla w wybory w USA i ataki hakerskie. Waszyngton zdecydował także o wydaleniu 10 dyplomatów Rosji.

Darmowy program - rozlicz PIT 2020

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje