Reklama

Reklama

​Rosja: Będzie nadzwyczajne posiedzenie Rady Federacji?

Przewodnicząca Rady Federacji Walentina Matwijenko nie wykluczyła w środę, że izba wyższa parlamentu Rosji wkrótce zbierze się na nadzwyczajnym posiedzeniu. Matwijenko poprosiła senatorów, aby "daleko się nie oddalali i byli w kontakcie".

"Nie wykluczam, że może powstać konieczność przeprowadzenia dodatkowego, nadzwyczajnego posiedzenia Rady Federacji. Dlatego proszę was, byście daleko się nie oddalali i byli w kontakcie. Jeśli decyzja taka zostanie podjęta, to we właściwym czasie was poinformujemy" - powiedziała Matwijenko, zwracając się do członków izby.

Jej słowa przekazała niezależna telewizja Dożd, która przypomniała, że poprzednio na nadzwyczajnym posiedzeniu Rada Federacji zebrała się 1 marca 2014 roku. Wyższa izba parlamentu zezwoliła wtedy prezydentowi Władimirowi Putinowi na wysłanie wojsk na Ukrainę. Zgodę tę cofnęła w lipcu.

Reklama

TV Dożd przypomniała również, że oprócz decydowania o użyciu sił zbrojnych poza granicami Rosji Rada Federacji może również zatwierdzać wprowadzenie stanu wyjątkowego i zmianę granic między podmiotami Federacji Rosyjskiej. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy