Reklama

Reklama

Rosja: 81-latkę uznano za zmarłą. Obudziła się w kostnicy

Niedaleko rosyjskiego Kurska kobieta, która została uznana za zmarłą, przebudziła się w kostnicy. Władze badają teraz, jak mogło do tego dojść.

Jak podaje "Izwestia", 14 sierpnia do placówki w mieście Gorszecznoje trafiła 81-letnia kobieta, która skarżyła się na bóle brzucha. Lekarze stwierdzili u niej niedrożność jelit i postanowili operować. 

Reklama

Podczas zabiegu okazało się, że pacjentka ma nowotwór z przerzutami. Po operacji stwierdzono śmierć kliniczną - próbowano ją reanimować, jednak na próżno. Pacjentka nie wykazywała oznak życia.

Ciało 81-latki wysłano do kostnicy. Następnego ranka pracownik placówki zauważył jednak, że kobieta się przebudziła. Natychmiast trafiła na oddział intensywnej terapii, gdyż jej stan był bardzo ciężki. Niestety niedługo potem 81-latka zmarła.

Lokalne władze przyglądają się teraz nieprawidłowościom, przez które w szpitalu doszło do takiej sytuacji. Jak mówią mediom nieoficjalnie pracownicy placówki medycznej: lekarze stwierdzili śmierć kobiety na podstawie "zewnętrznych oznak". Nie mieli bowiem sprzętu np. do śledzenia pracy mózgu.  

Adam Zygiel 

Czytaj więcej na RMF FM

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama