Reklama

Reklama

RMF24: Wypadek busa na Słowacji. Nie żyje dwóch Polaków

Trzy osoby, w tym dwóch Polaków zginęło w karambolu na Słowacji. Czterech polskich obywateli jest rannych. Do zderzenia, w którym uczestniczyła ciężarówka i trzy samochody, w tym bus z Polakami, doszło po południu na drodze krajowej niedaleko Vranowa, 50 km od Koszyc.

Samochód ciężarowy najpierw uderzył w polskiego minibusa, a następnie wpadł w kolejne dwa samochody osobowe. Ciężarówka na koniec wpadła do rowu i zapaliła się.

Reklama

- Prawdopodobnie sprawcą wypadku był kierowca ciężarówki, ale przyczyny są badane - powiedział Ladislav Melega z Okręgowej Inspekcji Transportu w Vranowie nad Topl'ou. Prowadzący pojazd był trzeźwy.

Konsul RP w Bratysławie Grzegorz Nowacki poinformował, że nie żyje dwóch Polaków, dwóch jest lekko rannych, a kolejni dwaj trafili do szpitali. Najciężej rannego pasażera busa przewieziono do szpitala uniwersyteckiego w Koszycach.

Grzegorz Nowacki dodał, że pojazdem wracali do Polski z południa Europy uczestnicy wyjazdu wakacyjnego, zorganizowanego przez jeden z zakładów pracy w Nałęczowie.

Polscy, którzy zginęli w wypadku, to 53-letni ojciec i 24-letni syn.

Zobacz film, z miejsca wypadku nakręcony przez słowacki serwis regionvt.sk

Maciej Pałahicki

Magdalena Jadach


Dowiedz się więcej na temat: wypadek | Słowacja | nie żyje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy