Reklama

Reklama

RMF24: Mieszkający w Polsce Czeczen zatrzymany. Jest podejrzany o terroryzm

W Niemczech zatrzymano mieszkającego w Polsce Czeczena, który jest podejrzewany o terroryzm - dowiedział się reporter RMF FM. Shamkhan A. czeka teraz na ekstradycję do naszego kraju.

Według nieoficjalnych informacji reportera RMF FM, Shamkhan A. miał w naszym kraju należeć do terrorystycznej komórki, zajmującej się poszukiwaniem finansów na działalność Państwa Islamskiego. 

Prokuratura zamierza postawić mu zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze terrorystycznym, a także gromadzenia środków mających służyć organizowaniu zamachów. 

Jak ustalił reporter RMF FM, mężczyzna był poszukiwany w Polsce listem gończym. Na początku lutego sąd wydał za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Polskie służby ustaliły, że Czeczen przebywa w Niemczech.

Reklama

Śledztwo w sprawie komórki logistycznego wsparcia ISIS w Polsce prowadzi prokuratura z Białegostoku. W zeszłym roku zatrzymano trzech obywateli rosyjskich narodowości czeczeńskiej. Jak wtedy informowano, przyjechali do Polski z jednego z zachodnich krajów Unii Europejskiej. Wcześniej byli obserwowani przez służby specjalne kilku państw, które podejrzewały, że te osoby zajmują się zbieraniem funduszy na finansowanie działalności terrorystycznej. Tych trzech mężczyzn dotąd siedzi w areszcie. Shamkhan A. był ostatnim poszukiwanym członkiem tej grupy. Uciekł do Niemiec po zatrzymaniu jego kompanów.    

Krzysztof Zasada 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje