Reklama

Reklama

RMF24: Czekał na proces za morderstwo. Wyszedł, bo faks nie działał

Oskarżony o morderstwo został wypuszczony z więzienia w Villepinte pod Paryżem, bo śledczym... zabrakło atramentu w faksie. Minister sprawiedliwości oskarża pracowników prokuratury o niedopuszczalne niedopatrzenie. Wszczęto już wewnętrzne śledztwo, które ma wyjaśnić całą sytuację.

Mieszkaniec imigranckiego getta w Seine-Saint-Denis pod Paryżem czekał za kratkami na proces. Miał odpowiadać za śmiertelne pobicie 33-letniego DJ-a, tóry nie chciał go wpuścić na prywatną imprezę w dyskotece.

Mężczyzna złożył jednak wniosek o zwolnienie go z aresztu śledczego. Sędziowie mieli 20 dni na odpowiedź. Wniosek odrzucili, bo ich zdaniem oskarżony po pierwsze - stanowi zagrożenie dla społeczeństwa, a po drugie - może uciec. Odpowiedź nie doszła jednak na czas, bo w prokuraturze w Bobigny przestał działać faks. Zabrakło w nim atramentu.

Prokuratura zapewnia, że kompromitujący śledczych "problem techniczny" już usunięto. Nie zmienia to jednak faktu, że domniemany zabójca automatycznie został wypuszczony na wolność i ślad po nim zaginął.

Reklama

Minister sprawiedliwości Christiane Taubira zarzuca pracownikom prokuratury niedopuszczalne niedopatrzenie. Związkowcy twierdzą natomiast, że to wina rządu, bo z powodu kryzysowych cięć budżetowych w resorcie sprawiedliwości, brakuje czasami podstawowych artykułów biurowych.

Marek GładyszReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy