Reklama

Reklama

Radosław Fogiel wiceprzewodniczącym Europejskich Konserwatystów i Reformatorów

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel został wybrany w poniedziałek na wiceprzewodniczącego frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Europarlamencie. Fogiel zastąpił europosłankę Annę Fotygę, która ustąpiła ze stanowiska ze względów zdrowotnych. - To nie wiąże się w żaden sposób z przenosinami do Brukseli. (...) Nie wiąże się też to z żadnym dodatkowym europejskim wynagrodzeniem - zapewnił wicerzecznik PiS.

Informację o wyborze nowego wiceprzewodniczącego EKR przekazał na Twitterze europoseł PiS Tomasz Poręba.

Poręba w swoim wpisie pogratulował Foglowi; podziękował jednocześnie Fotydze "za fantastyczną pracę i budowę EKR w ostatnich latach".

Zostaje w Warszawie

Fogiel w poniedziałek na konferencji prasowej został zapytany o to, jak widzi swoja pracę w zarządzie EKR.

- To nie wiąże się w żaden sposób z przenosinami do Brukseli. (...) Nie wiąże się też to z żadnym dodatkowym europejskim wynagrodzeniem - powiedział.

Mówiąc o wyzwaniach jakie stoją przez EKR stwierdził, że jest nią dyskusja o przyszłości Europy, zapoczątkowana przez Komisję Europejską i prezydencję portugalską. - Chcemy, żeby nasz głos był w tej sprawie słyszalny - zapewnił.

Reklama

Według niego, dla EKR kierunek w jakim powinna iść UE "jest jasny". - Sprzeciwiamy się federalistycznym zapędom, jesteśmy zwolennikami suwerenności państw narodowych w ramach podpisanych traktatów europejskich - powiedział. Stwierdził też, że w ramach "ewolucji instytucji UE" również traktaty unijne "powinny ewolucji ulec". - Podejmiemy takie prace w gronie eksperckim - zapowiedział.

Poseł i rzecznik

Zgłoszenie Fogiela do objęcia stanowiska w EKR potwierdziła w czwartek europosłanka Beata Mazurek. Dodała, że z tego stanowiska - ze względów zdrowotnych - musiała zrezygnować Anna Fotyga. "Prezydium ma dokonać wyboru 2 sierpnia" - dodała Mazurek na Twitterze.

Radosław Fogiel jest posłem PiS i wicerzecznikiem tej partii. W przeszłości był radnym sejmiku mazowieckiego, a w latach 2017-2018 przewodniczącym Europejskich Młodych Konserwatystów - organizacji powiązanej z EKR. Został też szefem biura poselskiego Jarosława Kaczyńskiego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje