Reklama

Reklama

Putin spotka się z Trumpem? Sprzeczne sygnały Kremla

W oficjalnym grafiku wizyty Władimira Putina w Wietnamie nie ma spotkania z Donaldem Trumpem. O możliwość takiej rozmowy, przy okazji szczytu Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku, zabiega strona amerykańska.

Z dokumentów Kremla przygotowanych dla dziennikarzy wynika, że Władimir Putin spotka się w Wietnamie między innymi z prezydentem Filipin, premierem Japonii, przywódcą Chin, a także z przedstawicielami wietnamskich władz. 

Wcześniej szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow, który już przebywa w Wietnamie, przekazał dziennikarzom, że strona rosyjska wie, iż Waszyngton zabiega o spotkanie Putina z Trumpem. 

"Słyszymy oświadczenia Donalda Trumpa i prezydent Putin jest gotów na takie spotkanie. Amerykanie o tym wiedzą" - cytuje wypowiedź rosyjskiego ministra agencja TASS.

Reklama

Jeśli dojdzie do bezpośrednich rozmów przywódców Rosji i Stanów Zjednoczonych, to jak przewidują rosyjscy eksperci najważniejsze będą trzy tematy: załagodzenie dwustronnych sporów i zadrażnień, walka z terrorystami w Syrii oraz przeciwdziałanie kryzysowi na Półwyspie Koreańskim. 

Dowiedz się więcej na temat: Donald Trump | Władimir Putin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje