Reklama

Reklama

Putin obiecuje: Zmiany czasu, dłuższe święta w maju...

Władimir Putin obiecuje, że jeśli wygra marcowe wybory prezydenckie, to cofnie decyzje swojego poprzednika o nieprzechodzeniu z czasu letniego na zimowy. Szef rządu chce również skrócić noworoczne święta i wydłużyć majowe.

W ubiegłym roku prezydent Dmitrij Miedwiediew uznał, że ciągłe zmiany czasu są uciążliwe i w marcu zatrzymał zegarki. Obecnie w Rosji obowiązuje czas letni, bowiem jesienią już nikt nie przesunął wskazówek zegara.

Reklama

Jednak taka sytuacja nie podoba się Rosjanom, którzy skarżą się, że wychodzą do pracy gdy jeszcze jest ciemno i wracają do domów po zmroku. Premier Władimir Putin najprawdopodobniej cofnie decyzję Miedwiediewa. W jego opinii 3 godziny różnicy między Moskwą a stolicami Unii Europejskiej utrudnia życie przedsiębiorcom i sportowcom.

Putin uważa również, że za długo trwają zimowe święta. Rosjanie nie pracują od 31 grudnia do 10 stycznia. Zimowe święta to Nowy Rok i prawosławne Boże Narodzenie. Szef rządu chce je skrócić o kilka dni, zwiększając liczbę dni wolnych od pracy w maju.

Dowiedz się więcej na temat: zmiana czasu | Władimir Putin | Rosja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne