Reklama

Reklama

Putin o naukach płynących z pierwszej wojny światowej

Nauki płynące z pierwszej wojny światowej przypominają, do czego prowadzi agresja, egoizm i wygórowane ambicje na arenie światowej - oświadczył w piątek prezydent Rosji Władimir Putin na ceremonii odsłonięcia w Moskwie pomnika Bohaterów Pierwszej Wojny.

Tragedia tej wojny, jak oświadczył Putin, "przypomina, do czego prowadzi agresja i egoizm, nadmierne ambicje przywódców państw i elit politycznych, które biorą górę nad zdrowym rozsądkiem".

- I zamiast chronić Europę - kontynent, któremu najlepiej się wiedzie - narażają ją na niebezpieczeństwa - powiedział Putin, zaznaczając, że dobrze by było pamiętać o tym i dziś.

Reklama

Zaznaczył, że w historii światowej jest wiele przykładów tego, jak "straszna jest cena" naruszania cudzych praw i wolności w imię własnych interesów.

- Nieźle byłoby nauczyć się patrzeć i przewidywać choćby na krok naprzód. Ludzkość dawno już powinna zrozumieć najważniejszą prawdę: przemoc rodzi przemoc - powiedział prezydent Rosji, podkreślając, że najcenniejsze na ziemi jest życie w warunkach pokojowych.

- Jesteśmy zobowiązani chronić pokój - powiedział, przywołując pamięć bohaterów pierwszej wojny światowej.

Dowiedz się więcej na temat: Władimir Putin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama