Reklama

Reklama

Putin nakazał rodzinom rosyjskich urzędników powrót do kraju

Władimir Putin skomentował we francuskiej telewizji odwołanie swojego przyjazdu do Paryża. Jak powiedział, uważa, że obecnie nie jest dobry moment na to, by odwiedzać Francję. Rosyjski prezydent nakazał również wszystkim swoim urzędnikom, by ich rodziny i dzieci przebywające za granicą powróciły do kraju - donosi "Daily Mail".

Jak informuje "Daily Mail", Putin polecił rosyjskich urzędnikom, by ich krewni i najbliżsi powrócili do ojczyzny. Według polecenia prezydenta Rosji, rodziny urzędników państwowych od najniższego do najwyższego szczebla mają zakończyć edukację lub leczenie za granicą i natychmiast powrócić do Rosji.

O ostrzeżeniu Władimira Putina, które wyszło z jego kancelarii, poinformował jako pierwszy rosyjski serwis informacyjny znak.com. Portal powołuje się na pięć źródeł.

Były radziecki przywódca Michaił Gorbaczow ostrzegł, że świat jest w "niebezpiecznym punkcie" z powodu rosnących napięć pomiędzy Rosją i USA - donosi "Daily Mail".

Reklama

Odwołana wizyta w Paryżu

Wizyta Władimira Putina we Francji była zaplanowana na 19 października. Prezydent Rosji przypomniał w wywiadzie dla prywatnego kanału telewizji francuskiej TF1, że jego przyjazd miał mieć związek z planowaną już od dawna uroczystością inauguracji wybudowanej tuż przy Wieży Eiffle'a cerkwi prawosławnej oraz otwarciem nowego ośrodka kultury rosyjskiej.

Jak stwierdził, obecnie różnice zdań między Paryżem i Moskwą w sprawie tego, co się dzieje w syryjskim Aleppo, mogą położyć się cieniem na wizycie.

Tymczasem szef francuskiej dyplomacji Jean-Marc Ayrault stwierdził, że niczym nie da się wytłumaczyć rosyjskiego veta wobec rezolucji w Radzie Bezpieczeństwa w sprawie przerwania nalotów na Allepo. Jego zdaniem, bez udzielenia zakrojonego na dużą skalę poparcia ze strony Rosji reżim w Damaszku nie byłby w stanie przeprowadzić takiej ofensywy na bastion swoich przeciwników.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne