Reklama

Reklama

Putin: Na świecie stopniowo odnawia się równowaga sił

Na arenie światowej odnawia się równowaga sił i jest to proces nieunikniony - ocenił w niedzielę prezydent Rosji Władimir Putin. Jak dodał, Moskwa zakłada, iż Donald Trump szybko zda sobie sprawę z odpowiedzialności spoczywającej na nim jako przywódcy USA.

"Równowaga na świecie stopniowo się odnawia i to jest nieuniknione. Próby ustanowienia jednobiegunowego świata nie przyjęły się. Żyjemy już w innym wymiarze" - powiedział Putin w wywiadzie dla telewizji NTV.

Reklama

Ocenił, że broniąc swoich interesów narodowych, Rosja powinna jednocześnie "z szacunkiem odnosić się do interesów innych" i zapowiedział: "W ten właśnie sposób zamierzamy budować nasze relacje ze wszystkimi naszymi kolegami".

W wywiadzie Putin zauważył, że prezydent elekt USA Donald Trump w przeszłości był przedsiębiorcą, ale teraz "jest już urzędnikiem państwowym, przywódcą Stanów Zjednoczonych Ameryki, jednego z najważniejszych krajów świata". Ocenił, że ponieważ Trump zdołał osiągnąć sukces w biznesie, "świadczy to, iż jest mądrym człowiekiem". 

"A jeśli jest mądrym człowiekiem, to dość prędko uświadomi sobie inny poziom odpowiedzialności" - dodał.

Rosja - zapowiedział Putin - zakłada, że Trump "będzie działał, uwzględniając takie właśnie stanowisko".

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne