Reklama

Reklama

Putin do von der Leyen: Rosja gotowa do konstruktywnego dialogu

Rosja jest gotowa do konstruktywnego dialogu z UE w kwestiach politycznych, gospodarczych i humanitarnych - zapewnił w środę prezydent Władimir Putin w telegramie do nowej szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, w którym pogratulował jej wyboru.

Przywódca Rosji "wyraził przekonanie, że bogate doświadczenie polityczne i autorytet międzynarodowy" nowej szefowej KE "będzie sprzyjał konstruktywnej pracy Komisji Europejskiej, a także przyczyni się do odnowienia równoprawnego i wzajemnie korzystnego partnerstwa pomiędzy UE i Rosją".

Reklama

Jak głosi komunikat Kremla, w telegramie Putin "potwierdził, że Rosja jest gotowa do konstruktywnego dialogu z Unią Europejską na temat bieżących kwestii znajdujących się na agendzie politycznej, gospodarczej i humanitarnej".

W Moskwie nie komentuje się dotąd szerzej wyboru von der Leyen, ale już po szczycie UE na początku lipca media przypomniały jej ostre wypowiedzi w mediach na temat Rosji. 

Dziennik "Kommiersant" cytował ekspertów, którzy ocenili kandydaturę dotychczasowej niemieckiej minister obrony na stanowisko szefowej KE jako jedną z najgorszych dla Rosji.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje