Reklama

Reklama

Putin chwali porozumienie w sprawie Iranu

Prezydent Rosji poparł międzynarodowe porozumienie w sprawie irańskiego programu jądrowego. W opinii Władimira Putina, w ten sposób udało się przybliżyć do rozwiązania jednego z najtrudniejszych problemów współczesnego świata.

Rozmowy odbywały się w Genewie. Wzięli w nich udział przedstawiciele Iranu oraz: USA, Wielkiej Brytanii, Rosji, Francji, Niemiec i Chin. Teheran zgodził się wzbogacać uran do poziomu 5 procent i zapowiedział, że rozcieńczy paliwo wzbogacone już do poziomu 20 procent.

"To porozumienie, które jest niezwykle ważne dla świata udało się osiągnąć dzięki wysiłkom wszystkich zaangażowanych stron" - oświadczył Władimir Putin, komentując wynik genewskich rozmów. Putin podkreślił, że - Rosja od dawna opowiadała się za pokojowym rozwiązaniem konfliktu wokół irańskiego programu jądrowego.

Gospodarz Kremla wyraził zadowolenie, że zgłaszane przez Rosję propozycje uregulowania tej kwestii zyskały międzynarodowe poparcie.

Rosyjscy komentatorzy zauważają, że to kolejny sukces Władimira Putina na międzynarodowej arenie. Przypominają, że dzięki wysiłkom Kremla udało się uniknąć amerykańskiej interwencji w Syrii.

Dowiedz się więcej na temat: Władimir Putin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama