Reklama

Reklama

Przewodniczący PE przeciw nowym sankcjom dla Rosji

Szef Parlamentu Europejskiego jest przeciwny nowym sankcjom wobec Rosji w związku z eskalacją konfliktu na Ukrainie. - Obecne sankcje są wystarczająco skuteczne. Nie ma potrzeby wprowadzania kolejnych - powiedział Martin Schulz austriackiej agencji APA.

Schulz, który we wtorek uczestniczył w Pradze w międzynarodowym forum na temat wzrostu antysemityzmu i ekstremizmu w świecie, podkreślił, że pokój można osiągnąć jedynie na drodze rokowań, a nie konfrontacji militarnej.

Reklama

- Mam jednak wątpliwości, czy poprzez kolejne sankcje doprowadzimy do zakończenia kryzysu - powiedział Schulz. Dodał, że w konflikcie na Ukrainie Unia Europejska musi cierpliwie stawiać na dialog w oparciu o porozumienie z Mińska.

W rozmowie z agencją APA przewodniczący Parlamentu Europejskiego ocenił także dyskusję o tym, kto w 1945 roku wyzwolił obóz koncentracyjny w Auschwitz - rosyjscy, czy ukraińscy żołnierze - jako bezsensowną. - To jest kwestia drugorzędna. Najważniejsze jest to, że Auschwitz zostało wyzwolone i każdy, kto się do tego przyczynił zasługuje na historyczny szacunek - powiedział Martin Schulz.

Dowiedz się więcej na temat: sankcje dla Rosji

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne