Reklama

Reklama

Przeprosiny za "gorzką kawę". Burmistrz zaprosił Camerona

Burmistrz miasteczka Montevarchi w Toskanii zaprosił przebywającego tam na urlopie premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona na kawę w ramach przeprosin za to, jak został potraktowany w jednym z tamtejszych barów. Gdy poprosił o przyniesienie kawy do stolika, usłyszał, żeby sam ją sobie zaniósł.

Przygoda, jaka spotkała Camerona i jego żonę Samanthę w niedzielę w barze przy głównym placu Montevarchi, została szczegółowo opisana przez włoskie i brytyjskie media.

Reklama

Gdy nierozpoznany przez bardzo zajętą barmankę szef rządu brytyjskiego poprosił o przyniesienie kawy do stolika przed lokalem, odpowiedziała: "Musi pan sam się obsłużyć".

27-letnia kobieta, która jest współwłaścicielką baru "Słodka czarna", powiedziała potem, że dopiero po fakcie dowiedziała się, kto to był i wyraziła skruchę. Za pośrednictwem telewizji RAI zaprosiła brytyjskiego premiera do baru obiecując, że zostanie wzorowo obsłużony.

W związku z rozgłosem w mediach, sprawę postanowił wziąć w swoje ręce burmistrz Montevarchi, Francesco Maria Grasso. Przebywającego w tamtych stronach na urlopie Camerona zaprosił na kawę, by przeprosić go za incydent.

- Wraz z tym zaproszeniem władze chcą zapewnić o serdecznej gościnności, jaką mieszkańcy Montevarchi pragną okazać wybitnemu gościowi - oświadczył burmistrz.

David Cameron z żoną i dziećmi spędza wakacje w Villa Petriolo w Mercatale Valdarno,odległego o kilka kilometrów od Montevarchi. Jest jedyną osobą, która publicznie nie skomentowała zdarzenia. W dyskusjach na temat tej "gorzkiej kawy" brytyjskiego premiera nie brakuje i głosów, że ta historia potwierdziła, iż w Toskanii może liczyć na całkowitą anonimowość.

Dowiedz się więcej na temat: przeprosiny | David Cameron

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy