Reklama

Reklama

Procedura impeachmentu. Donald Trump skomentował decyzję Senatu

Senat uniewinnił byłego prezydenta USA Donalda Trumpa w procedurze impeachmentu. Główny zainteresowany po ogłoszeniu decyzji oświadczył, że proces w jego sprawie miał charakter polityczny. Zapewnił też, że zawsze opowiadał się za rządami prawa.

Donald Trump w oświadczeniu podziękował swoim prawnikom oraz senatorom, którzy głosowali za jego uniewinnieniem, a sam impeachment określił mianem kolejnego polowania na czarownice. Były prezydent zarzucił demokratom, że nie szanują prawa i próbują zamknąć usta przeciwnikom politycznym. 

"Nasz historyczny, patriotyczny i piękny ruch, by przywrócić wielkość Ameryce, dopiero się rozpoczął" - oświadczył Donald Trump i zapowiedział, że będzie kontynuował działalność na rzecz Amerykanów. 

Głos Joe Bidena

Prezydent Joe Biden w wydanym przez Biały Dom oświadczeniu przypomniał z kolei, że 57 ze 100 senatorów, w tym siedmiu republikanów, uznało prezydenta Trumpa za winnego podburzenia zwolenników do powstania przeciwko państwu. 

Reklama

"Choć ostateczne głosowanie nie doprowadziło do skazania, istota zarzutów jest bezsporna" - podkreślił i wskazał na wystąpienie przywódcy republikanów Mitcha McConnella, który określił postawę byłego prezydenta mianem haniebnej i obarczył go "praktyczna i moralną" odpowiedzialnością za wywołanie przemocy. 

Joe Biden ocenił, że wydarzenia ostatnich miesięcy w USA pokazują, iż demokracja jest krucha i musi być nieustannie broniona.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama